Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Ezen ételek fogyasztása optimális választás lehet terhességi cukorbetegségben, hisz nem vagy alig tartalmaznak szénhidrátot, DE…
Mindig van de… Ha nem tartalmaznak szénhidrátot, akkor mégis mit tartalmaznak?
Biztos kitaláltad már, hogy a maradék két makrotápanyagot: zsírt és fehérjét.
Zsírok és fehérjék
A zsírok és fehérjék nem emelik számottevően a vércukorszintet, inkább stabilizálják azt. A terhességi cukorbetegség során alkalmazott szénhidrát megszorítás miatt ebből a két tápanyagból, a szükséges napi kalóriaigényed biztosítása érdekében elképzelhető, hogy az eddigiekhez képest nagyobb mennyiséget kell fogyasztanod.
Viszont a mértékre figyelj, ugyanis a zsír grammonként több, mint dupla annyi energiát tartalmaz, mint a szénhidrát.
A túl sok zsír -és egyébként a fehérje bevitel is- kalóriatöbblet miatti elhízáshoz vezethet. (1 g szénhidrát 4 kcal-t, 1 g fehérje 4 kcal-t, 1 g zsír 9 kcal-t tartalmaz.)

A zsírban és fehérjében gazdag élelmiszerek, melyek minimális hatással vannak a vércukrodra:
- Húsok: csirke, pulyka, marha, sertés, bárány, halak, tengeri élőlények, stb.
- Tojás és tejtermékek: tojás, sajtok, cottage cheese, túró, görög joghurt, tejföl, vaj, stb.
- Magvak: mandula, pekándió, földimogyoró, dió, mogyoró, tökmag, napraforgómag, kesudió, chia mag, lenmag, napraforgómag, stb.
- Zsíros gyümölcsök: avokádó, olíva, stb.
- Olajok, zsírok:
- állati zsírok: vaj, sertészsír, kacsazsír;
- növényi olajok: margarin, olívaolaj, kókuszolaj, avokádó olaj. (A növényi olajok hő hatására könnyen károsodhatnak, ezért kerüld velük a magas hőmérsékleten történő sütést, kivéve: kókuszolaj.);
- majonéz;
- cukormentes salátaöntetek.
- Kókusztermékek: kókuszolaj, kókusztej, kókuszkrém, aprított kókusz (Az egyetlen kókusztermék, amely magas szénhidrát tartalma miatt nem ajánlott az a kókuszvíz.)
Talán észrevetted, hogy a tej és joghurt hiányzik a listából, ugyanis ezek szénhidrát tartalma magas.

BÓNUSZ: zöldségek
Bizony ismét itt vannak. Azok a zöldségek, melyeknek 100 grammja kevesebb, mint 5 gramm szénhidrátot tartalmaznak. Ezek nem emelik számottevően a vércukrod. Érdemes ezt kihasználnod.
Ilyen zöldségek: paprika, paradicsom, uborka, fejes saláta, fejes káposzta, kelkáposzta, kínai kel, zeller, sóska, spenót, mángold, rebarbara, retek, padlizsán, spárga, karfiol, brokkoli, cukkini, feketegyökér, gombák és cukrozatlan savanyúságok (pl. savanyú káposzta, kovászos uborka)

„Nagyszerű, akkor fogyasztok csak ilyen ételeket és szénhidrát híján nem lesz ami megemelje a vércukrom. Probléma megoldva.”– gondolhatnád.
A helyzet azért ennél kissé bonyolultabb!
Megfelelő mennyiségű, jó minőségű szénhidrátra neked és a babádnak is feltétlen szüksége van, ugyanis ez a szervezet legegyszerűbben felhasználható üzemanyaga. Fogyassz tehát ilyeneket!
Összefoglalás
A fenti ételeket megfelelő mennyiségű, lassú felszívódású szénhidráttal párosítva adják számodra a helyes étkezés gerincét. Ráadásul a magas zsír- és/vagy fehérje tartalmú élelmiszerek lassítják a velük egyszerre elfogyasztott szénhidrátok felszívódását is.
Ne feledd: hogy a zsírok és fehérjék ugyan nem emelik számottevően a vércukorértéked, azonban kalóriatartalmuk jelentős, ami kedvez a testsúlynövekedésnek.
MINDEN TOVÁBBI INFORMÁCIÓT, AMIRE AZ EREDMÉNYES KEZELÉSHEZ SZÜKSÉGED VAN, MEGTALÁLSZ A KÖNYVÜNKBEN:
min érdemes változtatnod a baba egészsége érdekében;
hogyan csökkentheted drámaian az inzulinkezelés esélyét;
mely ételek fogyasztása emeli a vércukorszinted (és ami még fontosabb: mely ételek NEM emelik a vércukorszinted);
hogyan változtatja meg az elkészítés módja az ételek felszívódási ütemét;
hogyan csökkentheted a reggeli előtt/reggeli utáni vércukorértékeid;
hogyan teheted testedzéssel a legjobbat a baba számára;
az igazságot a terhesség alatt alkalmazott inzulin terápiáról;
mire érdemes figyelned a szülés után, hogy elkerüld a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását;
mit jelent valójában az „egészséges életmód”.
Számít a véleményed!
– építsük együtt az oldalt –
Ha időd engedi, kérjük írj egy rövid vélményt a bejegyzésről. Mert a Te véleményed alapján szeretnénk tovább fejleszteni a weboldalt. Mindennél többet számít, hogy konkrétan Te mit gondolsz a munkánkról.
Köszönjük, ha véleményeddel részt veszel az oldal építésében.